Mistrzostwa strażaków w tenisie

1 lutego w obiektach Gimnazjum w Łucce rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Strażaków PSP w Tenisie Stołowym o puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie. W turnieju udział wzięło 35 strażaków PSP reprezentujących komendy miejskie i powiatowe w tym: w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Lubartowie, Łęcznej, Opolu Lubelskim, Parczewie, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku oraz we Włodawie.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, a klasyfikacja końcowa przedstawia
się następująco:

1 miejsce – Tomasz Majewski – Komenda Miejska PSP w Chełmie,

2 miejsce – Zbigniew Duda – Komenda Powiatowa PSP w Parczewie,

3 miejsce – Mieczysław Łoś – KP PSP w Łęcznej,

4 miejsce – Zbigniew Zielonka – Komenda Powiatowa PSP w Opolu Lubelskim,

5 miejsce – Zbigniew Czerwiński – Komenda Miejska PSP w Chełmie.

Obecny na turnieju Lubelski Komendant Wojewódzkie PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski podkreślił w swoim wystąpieniu wysoki poziom zawodów zarówno w zakresie sportowym jak i organizacyjnym. Specjalne podziękowania złożono gospodarzom turnieju Dyrektorowi Gimnazjum w Łucce Januszowi Rogali i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łucce Andrzejowi Łukasiewiczowi.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczyli Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański. Finały województwa lubelskiego w tenisie stołowym w sali gimnastycznej w Łucce rozgrywane są nieprzerwanie od jedenastu lat, a sędzią głównym zawodów był tradycyjnie Pan Zdzisław Waśkowski.

Materiał: KP PSP w Lubartowie