Mistrzostwo MKS “Lubartów” – MMA Polska 2023

Zawodnicy MKS „Lubartów” znowu na podium! Z 7 Mistrzostw MMA Polska reprezentanci Lubartowa przywieźli 5 medali! 

27 maja 9 reprezentantów Klubu ruszyło do Grodziska Mazowieckiego na 7 edycję Mistrzostwa MMA Polska organizowaną przez stowarzyszenie MMA Polska działające ściśle z KSW – największa federacja MMA w Polsce i Europie. W skład ekipy MKSu weszło aż 7 debiutantów w formule MMA! Poradzili sobie znakomicie! 

Krystian Olszta – ZŁOTO – kat. Junior do 77 kg.

3 wygrane walki na 3 możliwe! Zadanie wykonane ze spokojem i opanowaniem! Przed Krystianem kolejne wyzwania, kolejne walki, kolejne gale!

Wiktor Szereluk – ZŁOTO – kat. Kadet PK do 70 kg.

Wychowanek sekcji MMA JUNIOR mocnym uderzeniem wchodzi w świat MMA! Każda z walk wygrana, pełna dominacja w oktagonie! 

“Pierwsze zawody jeśli chodzi o formułe MMA były dla mnie strasznie stresujące, ale uczucia towarzyszące podczas walki mojej i moich przyjaciół były świetne.Udało się zrealizować cel i stanąć na najwyższym stopniu podium tegorocznych Mistrzostw!” 

Konrad Ogórek – SREBRO – kat. Junior PK do 77 kg.

Debiut zawodnika sekcji MMA INTRO w MMA. Pierwsza walka wygrana w dobrym stylu. Kolejny pojedynek dużo cięższy ale wnioski wyciągnięte! Brawo Konrad! 

Martyna Kozłowska – BRĄZ – kat. Kobiety Junior do 66 kg.

Kolejny występ naszej zawodniczki w formule MMA. Ten start w zawodach pokazał braki na jakich Martyna musi się skupić i dążyć do perfekcji! Dopnie swego, już niedługo! 

Aleksander Trąbka – BRĄZ – kat. Junior PK do 77 kg.

Debiut zawodnika sekcji MMA INTRO w MMA. Ciężkie początki ale tego chłopaka będzie zawodnik! 

“To były moje pierwsze zawody W formule MMA. Czułem duże podekscytowanie ale też mały stresik. Wejście do tej klatki było cudownym uczuciem, niestety 1 walkę przegrałem ale czas poprawić błędy i wrócić silniejszym.”

MKS oraz Lubartów reprezentowali również: Jakub Ostapczuk, Kacper Socha, Kacper Wójtowicz, Dawid Kamiński. 

Jak mówi Kacper Socha – debiutant, zawodnik sekcji MMA INTRO: Po walce czuje lekki niedosyt, popełniłem kilka drobnych błędów, które niestety złożyły się na moją porażkę. Zawody pod kątem organizacyjnym zrobiły na mnie ogromne wrażenie, możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z polski była dla mnie zaszczytem.

To był mój pierwszy występ w oktagonie i na tak wielkiej imprezie dotyczącej walk w której sam brałem udział. Mimo przegranej i tak idę dalej w tym kierunku ponieważ ciężka praca popłaca. A jakie odczucia towarzyszyły mi podczas pobytu na Mistrzostwach to na pewno był stres, lecz nie taki duży, bo wchodząc do klatki schodził on praktycznie całkowicie. Była też ekscytacja i przypływ zaciekawienia jak to jest w środku gdy już walczysz. Teraz tylko trzeba wyciągnąć wnioski, poprawić błędy i próbować dalej oraz nie poddawać się – mówi Kacper Wójtowicz – Debiutant, zawodnik sekcji MMA INTRO.

Trenerem sekcji MMA INTRO jest Krystian Olszta.

Duma. To uczucie mi towarzyszyło i towarzyszyć będzie. Kolejni zawodnicy, kolejni fighterzy wypchnięci na arena Polskiego MMA. Pierwsze starty i od razu 3 x podium. Cieszę się, że wspólnie ze wszystkimi Trenerami Klubu kultywujemy tradycję MKSu i szkolimy mocnych zawodników sztuk walki! – mówi Jakub Adamczyk – trener sekcji MMA JUNIOR, prezes MKS “Lubartów.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla debiutantów. Kolejne starty już w czerwcu.

opr. Red.