Mistrzowie badmintona z ZS nr 2

ZS nr 2 w Lubartowie podwójnym Mistrzem Rejonu w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada.

Zawody odbyły się 18 listopada w hali widowiskowo- sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. Z powodu ograniczeń oraz nieprzewidzianych sytuacji związanych z pandemią do turnieju zgłosiły się nie wszystkie drużyny reprezentujące cztery sąsiednie powiaty: rycki, puławski, opolski i lubartowski.

W ramach mistrzostw rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Spotkania singlowe, jak też mecze deblowe były bardzo zacięte, o czym świadczy wynik i fakt, że o zwycięstwie w turnieju często decydował ostatni set rozegrany pomiędzy drużynami w ostatnim meczu spotkania.

Zarówno w kategorii dziewcząt, jak też chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie (op. Zbigniew Sajda). W przyszłym tygodniu obie drużyny będą walczyć o tytuł mistrzów województwa na zawodach, które zostaną rozegrane w Ludwinie.

Zawody zostały zorganizowane z funduszy przekazanych przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Lublinie. Drużyny występujące z zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Sędziowie młodzieżowi- uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie pełnili funkcje sędziów stolikowych, jak też boiskowych.

Składy zwycięskich drużyn: dziewczęta- Aleksandra Szumiło, Julia Przysiadła, Oliwia Podleśna, chłopcy- Adam Pożarowszczyk, Aleksander Pęksa.

Beata Sajda