MKTR Relaks i goście na Święcie Roweru

Członkowie Relaksu od pierwszych edycji angażowali się w przygotowania i przeprowadzenie Święta Roweru. Od kilku lat zapraszają na tę uroczystość gości z Białorusi i Ukrainy oraz organizują im atrakcyjny pobyt w Ośrodku Wodnik w Firleju.

W tym roku tradycyjnie odbył się międzynarodowy turniej siatkówki, w którym zmierzyły swoje siły dwie drużyny z Brześcia, jedna z klubu Koleso Vitrow ze Lwowa i oczywiście drużyna MKTR RELAKS, która mimo wielkiej gościnności turniej wygrała! Dzięki Miastu Lubartów wszystkie drużyny dostały puchary i pamiątkowe nagrody, a od lat wspierająca rowerzystów firma RECAL zajmująca się recyklingiem puszek aluminiowych dostarczyła napojów izotonicznych dla siatkarzy.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na zabawy integracyjne, grila i tańce. Wiadomo, że cykliści lubią się bawić, lecz tym razem spotkanie nie przedłużało się zbytnio, gdyż następny dzień niósł ze sobą wyzwanie – Święto Roweru. W niedzielę 62 gości z Brześcia, 8 osób ze Lwowa i 42 członków Relaksu wspólnie ruszyło na trasę z Lubartowa do Kozłówki, by tam pospacerować po parku, zwiedzić powozownię i spotkać się ze znajomymi z innych klubów i oczywiście uwiecznić ten dzień na wspólnej fotografii. Niektórzy Relaksiacy ruszyli w dalsze trasy, by pokonywać samych siebie i bić swoje rekordy. Dwie panie Ilona Skałecka i Iwona Mocior wspólnie pokonały najdłuższą trasę aż trzykrotnie, uzyskując wynik 186 km. To dobrze rokuje na wakacyjne rowerowe wyprawy!

Członkowie MKTR RELAKS w imieniu swoim i gości dziękują pomysłodawcom i organizatorom Święta Roweru za wspaniałą imprezę rozsławiającą Lubartów nie tylko wśród rowerzystów!

Materiał: MKTR Relaks