Młode reporterki z PMDK z sukcesami

Agata Bordzoł z Grupy Reporterskiej PMDK w Lubartowie otrzymała nagrodę na XXI Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży “Człowiek, Świat, Przyroda” 2022 , organizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Ten sukces to ogromna radość dla Agaty, Grupy Reporterskiej, instruktorki – pani Urszuli Bednarczyk i całej pracowni teatralno-medialnej PMDK. Tym bardziej, że nagrodzone w konkursie zdjęcie pt. „Wyjście ewakuacyjne” zostało wykonane podczas zeszłorocznej wycieczki dla młodzieży z PMDK do Kazimierza i Nałęczowa.

Nagroda w Koszalinie to pierwszy sukces Agaty Bordzoł w konkursie ogólnopolskim. Uczęszczająca drugi rok na zajęcia fotograficzne  podopieczna pani Bednarczyk zdobywała do tej pory nagrody w konkursach powiatowych: „Lubartów w jesiennym kadrze” ( 2021 r., II miejsce), „Pokażę ci, gdzie mieszkam” (2020 r., nagroda)  i „Lubartów w wiosennym kadrze” ( 2021 r., wyróżnienie) . 

Z kolei fotografia  Natalii Matyjaszczyk  pt. „Chciwość” została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dotyk”, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy. Warto zauważyć ten sukces, bo 16-letnia Natalia z Grupy Reporterskiej PMDK rywalizowała tu także z dorosłymi, amatorami i profesjonalistami. Natalia, podobnie jak Agata Bordzoł,  może być zadowolona ze swojej pracy na zajęciach fotograficznych w PMDK w tym roku. Nagrodzone zdjęcie powstało podczas sesji studyjnej na zajęciach, a za inną pracę  – również z sesji studyjnej w sali nr 7 –  Natalia została w tym roku uhonorowana nagrodą  na ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla młodzieży  pt. „Portret – Emocje w obiektywie”, w którym wyróżnienie otrzymała także jej koleżanka z Grupy Reporterskiej PMDK – Julita Bogusz. 

Urszula Bednarczyk