Młodzi pływacy na zawodach w Lublinie

W dniach 20-21 marca pływalni Aqua Lublin rozegrano  Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. Wystartowało  130 zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny.  Swim Team w tych zawodach reprezentowali: Kaja Czakon, Karol Mika i Michalina Pożarowszczyk. Pomimo dużej konkurencji dzieciakom udało się pobić po raz kolejny swoje słabości i rekordy życiowe. Progres treningowy cieszy bardzo, mimo braku wysokich miejsc na podium.
W dniach 27-28 marca odbyły się kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski.
Do zawodów na pływalni Aqua w Lublinie zgłosiła się rekordowa liczba, przeszło 1000 zawodników. Ze względu na panującą epidemię oraz ograniczenia czasowe rozegrania zawodów, organizatorzy postanowili zmniejszyć liczbę serii w poszczególnych konkurencjach. Ponieważ podczas zawodów można było uzyskiwać minima kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, imprezę rozegrano w obsadzie międzynarodowej (wystartowali zawodnicy z Ukrainy, Czech i Słowacji). W zawodach udział wzięła zawodniczka Swim Team Lubartów Kaja Wróblewska. Kaja  startowała na dystansach: 100 m motyl, 200 m klasyk, 200 m grzbiet. Nie udało jej się zdobyć miejsc na podium, ale uzyskane czasy pokazują, że wszystko przed nami.
Trzeba dodać, że podczas zawodów uzyskano dwa minima do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czynu tego dokonali: Lublinianka Laura Bernat na 200m st. grzbietowym oraz Jakub Majerski na 100m st. motylkowym.
Wyjazd na zawody współfinansowany przez Urząd Miasta Lubartów.