Młodzi w turnieju wiedzy pożarniczej

DSC_0028DSC_0050Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowano 16 marca w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie. Oddział Wojewódzki ZOSP RP reprezentował dh Wiktor Jakubczyk. Celem poszczególnych etapów OTWP jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz zapoznanie z historią i tradycjami pożarniczymi. Do eliminacji powiatowych, w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 27 osób: 11 ze szkół podstawowych, 12 z gimnazjów oraz 4 osoby ze szkół ponadgimnazjalnych. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych:

– grupa I – Bartłomiej Pękala – Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie,

– grupa II – Jan Łukaszek – Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,

– grupa III – Jakub Kudło – RCEZ w Lubartowie.

Nagrody dla zwycięzców wręczył z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie
bryg. Jarosław Maluga. Podsumowując konkurs wyraził słowa uznania dla uczestników turnieju za wysokim poziom wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W ramach działań prewencyjnych do jakich należy zaliczyć ten turniej komendant nawiązał do ogólnopolskich programów pod nazwą „ZGAŚ RYZYKO” – mającego na celu o
graniczenie liczby ofiar i rannych w pożarach, a także „NIE DLA CZADU” – mającego na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla.

Materiał:DSC_0028 KP PSP w Lubartowie