Młodzież na Gali Finału Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „Człowiek w Środowisku”

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie na Gali Finału Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „Człowiek w Środowisku”

W dniu 3 marca uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Lubartowie Kamil Babiak (3TEK), Szymon Lewtak (3TM) oraz Aleksander Tobera (2TB) uczestniczyli w finale Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „Człowiek w środowisku”, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wyboru składający się z 60 pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Po etapie konkursowym uczniowie uczestniczyli w wykładach naukowych: „Roztoczański Park Narodowy w służbie ochrony przyrody Roztocza”, „Na moczary i do kniei. Polesie w Naturze” oraz “Czynna ochrona przyrody prowadzona przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie”. Po części naukowej, nasi uczniowie podziwiali występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zwieńczeniem gali było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Warto podkreślić, że 3 marca to Światowy Dzień Dzikiej Przyrody, więc nasi uczniowie obchodzili ten dzień bardzo uroczyście. Opiekunowie konkursu: Edyta Kozieł, Katarzyna Malczewska.