Młodzież pokazała swój świat w Teatralnym Netfliksie

Dwa tygodnie trwały warsztaty artystyczne, aktorskie, scenograficzne, muzyczne w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Efekty pracy młodzieży w ramach projektu pod nazwą Teatralny Netfliks mogliśmy obejrzeć 8 sierpnia.

Jak tłumaczy twórca i koordynator projektu Edmund Kuryluk Lato w teatrze czyli „Teatralny Netfliks” polega na wykorzystaniu motywów serialowych i stworzeniu serii etiud teatralnych bazujących na doświadczeniach i osobowościach młodych uczestników LwT. Projekt przeznaczony był dla młodzieży w wieku 13-17 lat.

Zostali do niego zaproszeni twórcy teatru ruchu, teatru dramatycznego, scenografka, muzyk i pedagożka teatru.  –Założeniem głównym tego projektu nie jest stworzenie pokazu finałowego, czy spektaklu. Głównym celem jest edukacja, rozwój, poszukiwanie, mówienie o sobie, poznawanie siebie, uspołecznianie się. Dzieciaki przez dwa tygodnie oprócz tego, że brały udział w warsztatach artystycznych, aktorskich, scenograficznych i muzycznych też były ze sobą – mówił podczas zakończenia projektu Edmund Kuryluk.

W tym roku celem projektu była realizacja działań teatralnych, które ukazywały świat młodzieży. – Stwierdzili, że pomocne w mówieniu o sobie będzie użycie postaci, zdarzeń i opowieści pojawiających się w tym, co jest im teraz najbliższe,czyli w serialach i filmach dostępnych w internetowej wypożyczalni Netflix – tłumaczy koordynator projektu.

Projekt „Teatralny Netfliks” powstał w ramach programu Lato w Teatrze. Lubartowski Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(kw)