Młodzież z „Chopina” w Mistrzostwach Siatkówki Plażowej

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców –Licealiada.

Tradycyjnie już, jak co roku, na gościnnych boiskach Szkoły Podstawowej im. Gen. Fr. Kleeberga w Kocku odbyły się zawody mające na celu wyłonienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Zawody, które odbyły się 7 czerwca, są jednymi z nielicznych, które udało się zrealizować Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Lubartowie w tym roku szkolnym. Zawody zostały zorganizowane z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Należy zaznaczyć fakt, że w turnieju wzięły udział drużyny ZS w Kocku i ZS nr 2 w Lubartowie, mające długoletnie tradycje w propagowaniu piłki siatkowej.

Zarówno w kategorii dziewcząt (2:1), jak też wśród chłopców (2:1) pierwsze miejsce w mistrzostwach zajęły drużyny ZS w Kocku, pokonując w tie-brekach drużyny ZS nr 2 w Lubartowie. Zwycięzcy reprezentować będą już wkrótce Powiat Lubartowski w zawodach rejonowych w Puławach.

Podsumowując zawody należy zaznaczyć, że odbyły się one oczywiście w sportowej atmosferze i obyło się bez kontuzji, ale przede wszystkim to, że było to jedne z pierwszych tego typu przedsięwzięć w przywracaniu życia szkół na właściwe tory. Była to również jedna z pierwszych prób wznowienia- oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego- kontaktów społecznych młodzieży. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejne emocje w sporcie szkolnym.

ZS2