Młodzież z czterech krajów zawitała do Lubartowa

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie bierze udział w projekcie Erasmus+ „Using Social Media Rationally, Efficently and Safely”, dotyczącym korzystania przez uczniów z mediów społecznościowych. W związku z tym w Lubartowie od 11 maja przebywa grupa uczniów i nauczycieli z Portugalii, Chorwacji, Macedonii i Turcji.

Delegacje ze szkół, z którymi współpracuje Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie, spotkały się 13 maja w Lubartowskim Ośrodku Kultury z władzami Miasta Lubartów. Przyjechali z takich miast jak Portalegre (Portugalia), Skopje (Macedonia), Osijek (Chorwacja) i Mersin (Turcja). Jak podkreślił burmistrz Krzysztof Paśnik – jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia dodatkowej wiedzy. Była też możliwość porozmawiać o historii Lubartowa, sporcie, atrakcjach turystycznych i wydarzeniach kulturalnych w mieście. Tego samego dnia w SP 1 przywitano gości z czterech krajów, którzy obejrzeli część artystyczną.

Projekt „Using Social Media Rationally, Efficently and Safely” dotyczy racjonalnego korzystania przez uczniów z mediów społecznościowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na efektywne i bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. Ograniczenie uzależnień od Internetu, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Projekt to również podnoszenie kompetencji komunikacyjnych i językowych uczniów i  nauczycieli oraz nauka posługiwania się technologią cyfrową. Wizyta uczniów i nauczycieli ma trwać do 18 maja.

Sylwia Cichoń, Katarzyna Wójcik