Młodzież z II LO gościła na WSEI w Lublinie

W dniach 7-11 marca br. uczniowie klas trzecich czteroletniego liceum uczestniczyli w Tygodniu Otwartych Drzwi zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wybór dalszej ścieżki kształcenia jest bardzo ważną decyzją dla każdego młodego człowieka, dlatego już teraz trzecioklasiści rozpoczęli poszukiwania odpowiedniej uczelni i kierunku studiów, aby we wrześniu wybrać właściwe rozszerzenia z przedmiotów maturalnych, z których wyniki dadzą przepustkę na wymarzone uczelnie.

Uczniowie klas IIIg, IIIh i IIIj, pod opieką wychowawców, zwiedzili „od środka” WSEI, wzięli udział w spotkaniu z władzami uczelni i pracodawcami oraz zapoznali się z zasadami rekrutacji i szeroką ofertą kierunków studiów. Następnie młodzież, podzielona na mniejsze grupy, uczestniczyła w specjalnie przygotowanych pokazach i warsztatach, które prowadzili akademiccy wykładowcy oraz przyszli pracodawcy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia: „Czy wariograf wykrywa kłamstwo?”, „Star Up – finanse osobiste”, „Jak założyć własny biznes?”, „Pokaz możliwości samochodowych instalacji LPG”, „Potęga monomitu, czyli w jaki sposób psychologia przydaje się scenarzystom filmowym”, „Wirtualna rzeczywistość (VR) w psychologii – możliwości i zastosowania”, „Mówię, słucham, ale czy rozumiem?”, „Logistyka – zawód przyszłości”, „Laboratorium wytrzymałości materiałów” czy „Pokaz możliwości kamery termowizyjnej”.

Z pewnością dzień spędzony na WSEI był dla młodzieży dobrą okazją do poznania funkcjonowania wyższej uczelni oraz zachętą do planowania ścieżki zawodowej, aby w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę.

II LO

+R
+R