Młodzież z PMDK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Uczestnicy projektu „Od impresjonizmu…” – obecnie wychowankowie pracowni plastycznej PMDK – prezentowali przebieg oraz efekty zrealizowanej pracy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 13 listopada grupa młodych ludzi uczestniczyła w Targach Edukacji Kulturalnej W CSK w Lublinie.

Na początku młodzi plastycy zwiedzili wspaniały gmach CSK, podziwiając odważne rozwiązania architektoniczne pana Bolesława Stelmacha. Po aranżacji stoiska „Od impresjonizmu…” grupa udała się do sali kinowej, w której odbyło się uroczyste otwarcie Targów Edukacyjnych. Młodzież wraz z p. Edytą Weremczuk zdała relację oraz przedstawiła prezentację z przebiegu projektu oraz obejrzała kilkanaście innych prezentacji tegorocznych grantów.

Następnie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty „Projektowanie usług” skierowane zarówno do dorosłych, jak i młodzieży. Świetnie się bawiąc, a jednocześnie ucząc metodologii service – pięcioetapowego procesu, który pomaga w zbadaniu potrzeb naszych odbiorców i wypracowaniu najlepszych rozwiązań, które można wdrożyć- młodzież wypracowała „portret 43 letniego nauczyciela Janusza Kowalskiego”, który potrzebuje przeorganizowania sali, w której prowadzi zajęcia. Dzień spędzony w CSK zakończył pracę w projekcie „Od impresjonizmu…”, jednak nie zakończył potrzeby realizacji nowych pomysłów.

Edyta Weremczuk