Młodzież z RCEZ na dniach otwartych uczelni

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z klas 5 THEka, 5 TEMa i 5 TBa pod opieką swoich wychowawców Marzeny Nowak, Katarzyny Malczewskiej i Edyty Konior wzięli udział 1 marca w Dniach Otwartych Akademii WSEI w Lublinie.
Spotkanie rozpoczął Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Łukasz Wojciechowski, który powitał młodzież oraz krótko przedstawił kierunki uczelni. Następnie Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki Artur Dmowski przedstawił atuty, które wyróżniają WSEI oraz omówił kierunki kształcenia, które oferuje uczelnia.
W ramach dni otwartych eksperci z uczelni przygotowali wiele ciekawych zajęć warsztatowych. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Innowacyjność w pielęgniarstwie”, „ Na ratunek – RKO dla wszystkich”, „Technologie multimedialne w kształceniu medyków”, „Technologies of the future: from technooptimism to technopessimism” – zajęcia z języka angielskiego, „Bezpieczne zakupy przez Internet – jak  nie stracić swoich pieniędzy i danych osobowych?”, „Czy posiadasz cechy dobrego menadżera”, „Odzyskiwanie danych z telefonów komórkowych”, „Zastosowanie wodoru w napędach pojazdów”, „Warto studiować logistykę, ponieważ…”, „Jak odnaleźć się w gąszczu urzędniczych spraw?” oraz „StartUp, czyli jak zacząć własny biznes”.
Na zakończenie naszej wizyty w murach Akademii WSEI uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat: „ Czy granie w gry komputerowe to przyjemność, czy zawód przyszłości”, która stanowiła spotkanie z zawodowym graczem.
Wizyta na Akademii WSEI była dla uczniów interesująca i dostarczyła im refleksji dotyczących kolejnego etapu kształcenia.

RCEZ