Mobilne Muzeum Multimedialne – ostatni dzień zwiedzania
Wyjątkową instalację historyczną można zobaczyć w Lubartowie w piątek 7 września, jeszcze do godziny 16 na placu przed Urzędem Miasta. Zdjęcia, relikty przeszłości pokazane w technologii hologramu, możliwość wykonania własnoręcznie odbitki na pamiątkowej karcie – to wszystko czeka na zwiedzających w Muzeum.
To wyjątkowa okazja do zapoznania się z historią Niepodległej. W świat, który budował naszą dzisiejszą tożsamość, zwiedzających wprowadza imponująca jakość oraz ilość zgromadzonych materiałów. Setki zdjęć, nowoczesne formy audiowizualne – to wszystko robi wrażenie. Wystawę zwiedziła już młodzież z kilku szkół. Wstęp jest wolny.
W otwarciu Muzeum uczestniczył Burmistrz Miasta Lubartów. – W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości jest słowo, które pierwsze przychodzi na myśl. To wdzięczność – mówił Janusz Bodziacki. – Dzięki ofierze krwi wielu pokoleń Polaków możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie. Jesteśmy wdzięczni za ten dar. Dziękuję za umożliwienie mieszkańcom Lubartowa zwiedzania Muzeum, które powstało z inicjatywy Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. To miejsce odwiedzi młodzież, co jest dla nas bardzo ważne.
W spotkaniu inaugurującym pobyt Muzeum w Lubartowie uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli. Na grę miejską przygotowaną przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne zaprosiła Naczelnik Wydziału Kultury UM, Ewa Sędzimierz. Natomiast do zwiedzania Muzeum zapraszał jego koordynator. – Ideą Prezydenta Rzeczypospolitej jest to, aby włączyć jak najszersze kręgi w ten jubileusz rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Krzysztof Budziński, koordynator trasy Muzeum. – Ta wystawa jest wyjątkowa. Zapraszam państwa, w imieniu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej, do zwiedzania. W całej Polsce odwiedzimy 56 miast.
Czynną przez dwa dni wystawę można oglądać do piątku 7 września, do godz. 16. O tej godzinie Muzeum zaczeka, aż wszyscy chętni skończą zwiedzać. Na obejrzenie ekspozycji trzeba poświęcić około 20 minut. Co można na niej zobaczyć? Na przykład zdjęcia pamiątek i wynalazków polskich pokazanych w formie hologramu, unikalnej technologii dającej możliwość zobaczenia przedmiotu w trójwymiarze.
UM Lubartów