MOSiR Lubartów – Kobiety w III lidze

Drużyna piłki nożnej MOSiR Lubartów – Kobiety awansowała do III Ligi Kobiet.

Zawodniczki 24 czerwca spotkały się z Burmistrzem Miasta Lubartów Krzysztofem Paśnikiem, który bardzo kibicował mistrzyniom.Były gratulacje, podziękowanie za doskonałą promocję Lubartowa i rozmowa o planach na nowy sezon w III lidze.

Gratuluję awansu, trzymałam za dziewczyny kciuki, ale prawda jest taka, że w zasadzie, od samego początku wierzyłam w ich sukces. Miałam dobre przeczucie, aby postawić na dziewczyny – bo wierzę w siłę kobiet. Dziękuje Paniom za włożony wysiłek, determinację i wolę walki. Kobieca piłka nie jest jeszcze tak popularna, jednak ten awans może zmienić dużo w postrzeganiu tej dyscypliny, szczególnie w naszym mieście. Dzięki temu, że liga rozgrywa się na poziomie czterech województw – nasze dziewczyny będą miały okazje wyjeżdżać i poznać inne kluby. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze województwo reprezentować będą tylko dwa kluby – my i Lublin. To z całą pewnością przyczyni się do wypromowania MOSiR, ale przede wszystkim Lubartowa i naszych obiektów. Zapowiada się ciekawy sezon. Zapraszam wspólnie z Miastem Lubartów na trybuny, na nasz stadion i zachęcam do kibicowania dziewczynom – mówi Aneta Symbor, dyrektor MOSiR.

Przed nami mecze w nadchodzącym sezonie. Do Lubartowa przyjadą drużyny z Podkarpacia, Małopolski i województwa świętokrzyskiego. Nie zabraknie pozytywnych emocji. Trenerem drużyny MOSiR Lubartów – Kobiety jest Krzysztof Skomra.

Sylwia Cichoń