MOSiR podsumował rok pracy

Galę Piłkarską MOSiR Lubartów pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów zorganizowano 9 stycznia w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem i zastępcą Jakubem Wróblewskim, prezes LZPN Zbigniew Bartnik, przedstawiciele zarządu powiatu lubartowskiego, radni, dyrektorzy szkół.

Bardzo się cieszę, że podsumowujemy ten ciężki rok, który jest za nami, rok pełen waszych sukcesów jako trenerów i zawodników. Cieszę się, że jest tak dużo grup młodzieżowych. My jako samorząd staramy się nie przeszkadzać, a jak pomożemy – to fajnie będzie. Dziękuję Państwu za ten rok – powiedział burmistrz.

W zaprezentowanym filmie przedstawiono infrastrukturę MOSiR przy ul. Parkowej i grupy trenujące piłkę nożną.

22 grudnia 2019 r. MOSiR otrzymał pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu – pełnowymiarowego boiska z naturalną nawierzchnią. Obiekt posiada trybuny na 930 miejsc. Jest nowoczesnym boiskiem, wyposażonym m.in. w energooszczędne oświetlenie i automatyczny systemem wejść na trybuny. W MOSiR funkcjonuje 13 zespołów, w tym 1 kobiecy.

Podczas gali dyrektor MOSiR Aneta Symbor podziękowała burmistrzowi i radnym miejskim za pomoc i przychylność w działaniach w ubiegłym roku, zwłaszcza za pomoc przy inwestycji z nowopowstałym Stadionem Miejskim przy ul. Parkowej, który swoje oficjalne otwarcie będzie miał na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Podczas imprezy wszystkie grupy młodzieżowe, zawodnicy i trenerzy otrzymali drobne upominki. Omówiono też rok pracy trenerów i zawodników z roczników 2009 i starszych, osiągnięcia i cele na kolejne lata. Galę uświetnił pokaz świateł przygotowany w wykonaniu Darka Nowackiego z grupy Antares z LOK. Na zakończenie wystąpił kabaret PKS z Lublina. Uroczystość prowadzili dyrektor MOSiR Aneta Symbor oraz koordynator grup młodzieżowych Daniel Cieśla.

R. Ozonek / MOSiR