MOSiR szkoli młodych piłkarzy


 

Aneta Symbor,

specjalista ds. kadr i organizacji MOSiR

Zakupiliśmy i wymieniliśmy ok. 600 m2 trawy z rolki oraz dosialiśmy trawę w najbardziej zniszczonych miejscach. Trwa przygotowywanie miejsc parkingowych. Mamy nadzieję, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem i od września piłkarze wejdą na treningi i mecze na płytę główną. Szukamy też optymalnego rozwiązania na zmianę tzw. warunków socjalnych, chodzi o szatnie i sanitariaty. Chcemy doprowadzić od takiego stanu, byśmy organizując imprezy na stadionie, nie mieli się czego wstydzić.

 

Od 1 sierpnia drużyny młodzieżowe, które przed tą datą były w Miejskim Klubie Sportowym „Lewart” Lubartów, funkcjonują w ramach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Sześć grup w nowym sezonie będzie występowało pod szyldem MOSiR Lewart Lubartów.

Impulsem do takich zmian była prośba Zarządu Lewartu o przejęcie grup młodzieżowych – mówi specjalista ds. kadr i organizacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor.Po konsultacjach z władzami miasta oraz szkoleniowcami, zgodziliśmy się na takie rozwiązanie. Pieniądze, które w budżecie miasta przeznaczone były na szkolenie młodzieży przez Lewart, trafią do MOSiR-u, resztę trzeba będzie poszukać. Chcę podkreślić, że Lewart nic nie straci na takim rozwiązaniu. Proces szkoleniowy grup młodzieżowych prowadzony będzie w ramach MOSiR-u. Instruktorzy i trenerzy grup młodzieżowych zatrudnieni są teraz przez MOSiR. Między jednostką, którą reprezentuję, a Lewartem, będziemy mieli podpisaną umowę, według której piłkarze po zakończeniu gry w juniorach starszych, będą mogli stać się zawodnikami Lewartu.

Zajęcia z młodymi piłkarzami prowadzą następujący szkoleniowcy:

Arkadiusz Smolarz – juniorzy starsi, Daniel Cieśla – juniorzy młodsi, Krzysztof Skomra – trampkarze starsi, Łukasz Iwanek – trampkarze młodsi, Paweł Majcher – młodzicy starsi, Marek Och – młodzicy młodsi.

Aktualnie najważniejszym zadaniem, oprócz procesu szkoleniowego, jest poprawa infrastruktury stadionu miejskiego. Trwają prace związane z renowacją murawy boiska głównego i bocznego.

W związku z remontem boisk, wszystkie lubartowskie drużyny pierwsze spotkania ligowe rozegrają poza Lubartowem.

Ireneusz Góźdź

foto: Piotr Opolski