Mosirki awansowały do II ligi

Poprzednio informowaliśmy o tym, że w tabeli końcowej sezonu 2022/2023 w rozgrywkach III ligi kobiet KEEZA piłkarki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie zajęły drugie miejsce. Po kilkunastu dniach i weryfikacji ostatnich spotkań sytuacja zmieniła się.

Okazało się, że w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zweryfikowano wyniki lidera, czyli Górnika II Łęczna. W przedostatniej kolejce łęcznianki grały na wyjeździe z Rysami Bukowina Tatrzańska i wygrały 15:0. Ze względu na udział nieuprawnionej zawodniczki spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 dla zespołu z Bukowiny Tatrzańskiej. W ostatniej serii gier sezonu Górnik II Łęczna wygrał na własnym boisku 8:0 z Interem Gnojnica. Mecz zweryfikowano na 3:0 dla Interu, również ze względu na udział w nim nieuprawnionej piłkarki.

W związku z tym uległa zmianie tabela końcowa sezonu. Zwycięzcą ligi został zespół MOSiR Lubartów. Podopieczne Krzysztofa Skomry zgromadziły 46 punktów i o punkt wyprzedziły Górnika II Łęczna. Tym samym Mosirki wywalczyły awans do II ligi!!!

ig, fot. fb Mosir Lubartów kobiety