Mosirki trenują przed nowym sezonem

Piłkarska II liga kobiet rozpocznie się w weekend 19-20 sierpnia.

Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Krzysztofa Skomry są beniaminkiem II ligi kobiet.

II liga kobiet, grupa południowa w sezonie 2023/2024 składała się będzie z 12 zespołów: Czarni II Sosnowiec, MOSiR Lubartów, Podgórze Kraków, Wanda Nowa Huta (Kraków), Respekt Myślenice, Sokół Kolbuszowa Dolna, Unia Lublin, Rolnik Biedrzychowice, Dąb Zabierzów Bocheński, ROW Rybnik, AZS UJ II Kraków, PTC Pabianice.

Znany jest już terminarz rozgrywek II ligi kobiet, grupa południowa w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Lubartowianki rozpoczną zmagania od spotkania u siebie. Na inaugurację, w pierwszej kolejce (19-20 sierpnia) zagrają z AZS UJ II Kraków. W drugiej kolejce (26-27 sierpnia) spotkają się w meczu wyjazdowym z Czarnymi II Sosnowiec. W trzeciej kolejce (2-3 września) czeka „mosirki” domowy mecz z PTC Pabianice. Ostatnia jesienna kolejka zaplanowana jest na weekend 28-29 października.

Start zajęć przed nowym sezonem odbył się w poniedziałek 24 lipca. Przez pierwszy tydzień odbywały się otwarte treningi. W początkowym etapie procesu treningowego szkoleniowiec lubartowskiego zespołu tworzy skład, który przystąpi do rywalizacji na szczeblu II ligi.

ig