Mundurowi uczyli dzieci

Dwa spotkania z milusińskimi przeprowadzili we wtorek (19 lutego) lubartowscy policjanci. Rano odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie, wieczorem Klub Przedszkolaka i Szkolniaka w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Policjanci lubartowskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” prowadzą szereg spotkań i pogadanek w przedszkolach, świetlicach i ośrodkach kultury ucząc najmłodszych zasad bezpiecznej zabawy i wypoczynku – mówi.Grzegorz Paśnik, rzecznik prasowy KPP Lubartów.  We wtorek rano mundurowi odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubartowie gdzie poprzez prezentację policyjnego sprzętu, rozmowy o czyhających na dzieci niebezpieczeństwach oraz wspólną zabawę uczyli jak należy się zachowywać, aby nikomu nie stało się nic złego.

Wieczorem zaś spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Klubu Przedszkolaka i Szkolniaka działającego w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Przez niemal dwie godziny wspólnych zabaw policjanci uczyli i utrwalali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabawy i pobytu w domu. Nie zabrakło kolorowania obrazków promujących właściwe zachowania, wierszyków o bezpiecznym poruszaniu się po drodze czy też konkursu z nagrodami.

Wszystkie odwiedzone we wtorek dzieci, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Lubartów, otrzymały odblaskowe gadżety poprawiające widoczność pieszego po zmroku. (kw)