„Muzeum na obcasach”

Z okazji Dnia Kobiet Muzeum Zamoyskich w Kozłówce organizuje wydarzenie zatytułowane „Muzeum na obcasach”. Odbędzie się 10 marca od godz. 10.00. W programie pokaz mody dawnej, spotkanie autorskie, warsztaty kulinarno-teatralne oraz układania bukietów i koncert muzyki klasycznej.

W muzeum będzie pokaz mody XIX-wiecznej oraz mody powojennej, zaplanowano spotkanie z Barbarą Matwiejczyk, autorką prezentacji pt.: „Fotograficzne portrety kobiet, czyli niezwykłe zbiory Muzeum Zamoyskich w Kozłówce” oraz spotkanie z  Dagmarą Leszkowicz-Zaluską, autorką powieści historyczno-obyczajowej „O nic nie pytaj”. Ponadto warsztaty układania bukietów prowadzone mistrza florystyki Piotra Marca i warsztaty kulinarno-teatralne „Słodka Sztuka. Warsztaty Dekoracji Wielkanocnych”. Będzie też koncert kameralny muzyki klasycznej „Duet na 149 klawiszy: fisharmonia i fortepian – dwa różne światy połączone muzyką”. Dodatkowo przez cały dzień w Bibliotece w Oficynie Południowej prezentowane będą XIX-wieczne pisma dla kobiet, zawierające litografie z modą, robótkami ręcznymi i poradami.

 Wstęp na w/w wydarzenia jest otwarty i bezpłatny. Wymagana jest rezerwacja telefoniczna 81 852 83 10. Szczegółowe informacje na https://www.facebook.com/events/1493576964836998/