Muzeum Zamoyskich w Kozłówce otwarte od 14 maja

Po długim okresie izolacji społecznej wreszcie będzie można zwiedzić pałac w Kozłówce, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Od czwartku, 14 maja będzie można zwiedzić Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Pałac, Powozownia i Galeria Sztuki Socrealizmu będą czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 – 15:00. Dla bezpieczeństwa zwiedzających wnętrza pałacowe będzie można zwiedzać w grupach do 5 osób pod opieką pracownika, słuchając nagrania przewodnika. Powozownię i Galerię Sztuki Socrealizmu jednocześnie może zwiedzić maksymalnie 5 osób, zaś Kaplica pałacowa pozostanie jeszcze zamknięta, a jej wnętrze zobaczymy z przedsionka przez kratę drzwiową. Podczas zwiedzania Muzeum w Kozłówce będzie trzeba zachować dystans od innych osób oraz obowiązkowo zasłaniać nos i usta. Od zeszłego tygodnia można także spacerować po zabytkowym parku otaczającym rezydencję.

Bilety wstępu do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce można nabyć on-line lub w kasie muzeum. Wszelkie informacje o nowych zasadach zwiedzania znajdują się na stronie internetowej www.muzeumzamoyskich.pl.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji województwa lubelskiego. Mieści się w późnobarokowej rezydencji magnackiej, dawnej siedzibie arystokratycznego rodu Zamoyskich. Obecnie jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie z autentycznym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.