Muzyczne wyróżnienie dla Klubu Senior+ z LOK

Seniorzy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w 23 Wojewódzkim Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Koncert finałowy miał miejsce 25 listopada w Dęblinie. Zespół wokalny z Klubu Senior+ pracujący pod kierunkiem Jolanty Antos, zdobył wyróżnienie.

Organizatorem Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a współorganizatorem – Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Przegląd miał na celu prezentację umiejętności i dorobku artystycznego wykonawców, rozbudzenie aktywności artystycznej seniorów, wymianę doświadczeń uczestników i integrację społeczną seniorów.

Wśród 37 prezentacji konkursowych – chórów, zespołów, solistów, formy teatralnych znalazł się zespół wokalny Klubu Senior+ z LOK. Podczas koncertu wykonał piosenkę pt. „Seniorzy” (tekst własny seniorów), za którą zdobył wyróżnienie.

W koncercie finałowym uczestniczyło w sumie 320 osób. Poziom był wysoki. Nie zabrakło emocji i pozytywnych wrażeń. Seniorzy przeżyli wspaniałą artystyczną przygodę. Do domu wrócili szczęśliwi, uśmiechnięci, z wyróżnieniem w przeglądzie. Wielkie brawa dla naszych wykonawców. Cieszę się z ich sukcesu – mówi Anna Borzęcka, instruktor Klubu Senior+.

SC