Muzyka Chopina w Sali Rycerskiej

Muzykę Fryderyka Chopina mogliśmy usłyszeć w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków. W sobotę 3 września odbył się koncert inauguracyjny II Festiwalu Lubartowska Jesień Muzyczna. Zebrani goście słuchali dwóch koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina w wykonaniu Radosława Sobczaka wraz z Warsaw String Ensamble.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rzeka EN. Już po raz drugi festiwal ma miejsce w powiecie lubartowskim. Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu najwybitniejszych polskich artystów i zespoły muzyczne prezentujące różne style i dziedziny sztuki.  Chcą oni, aby muzyka pełniej zaistniała w pięknych zabytkach Lubartowa i regionu, a jej miłośnicy mieli szansę poznania i przeżywania sztuki na żywo.

II Festiwal Lubartowska Jesień Muzyczna potrwa do 25 września w Lubartowie oraz Kamionce. Wśród zaproszonych artystów drugiej edycji festiwalu są m.in: Edward Wolanin, Marta Kordykiewicz, Milena Lange, Radosław Sobczak, Warsaw String Ensamble, Włodek Pawlik, Natalia Wilk, Marek Bałata, Cezary Korad, Filip Wojciechowski, Grażyna Barszczewska, Łukasz Pawlik, Polska Orkiestra Sinfonia Juvetus im. J. Semkowa, Rafał Janiak, Kamila Wąsik-Janiak.

Kolejny koncert odbędzie się 10 września o godz. 19.00 również  w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Będzie to recital gitarowy – Tomasza Radziszewskiego,  a koncert poprowadzi Natalia Wolanin.
Publiczność usłyszy wybrane preludia i tańce J. S. Bacha z suit, partit i sonat wiolonczelowych oraz skrzypcowych w autorskich transkrypcjach na gitarze romantycznej Jerome Thibouville Lamy 1890. W tym samym miejscu 11 września zagrają Milena Lange sopran, Natalia Wolanin – fortepian. Z kolei 17 i 18 września o godz. 19.00 w PMDK odbędzie się koncerty muzyki jazzowej. Wystąpią Filip Wojciechowski – fortepian; Paweł Pańta – kontrabas; Włodek Pawlik– fortepian; Natalia Wilk – wokal; Marek Bałata – wokal; Łukasz Pawlik (syntezatory); Damian Kostka (bass); Cezary Konrad (perkusja).
Ostatni koncert odbędzie się 25 września o godz. 18:00 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamionce. Zaprezentuje się Polska Orkiestra Sinfonia Juventus im. Jerzego Semkowa. W programie utwory Mozarta.

Foto: Powiat Lubartowski