Na Bobrówkę z uczniami II LO

Słońce, piękny las, odgłosy zwierząt i brak tłumu skłoniły klasę IIi z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, aby 10 czerwca poznać uroki ścieżki przyrodniczej „Bobrówka”. Uczniowie wybrali się do tego wyjątkowego miejsca w leśnictwie Jedlanka pod opieką wychowawczyni Agnieszki Opolskiej oraz Małgorzaty Machnikowskiej.

Już jadąc z Ostrowa Lubelskiego historycznym Traktem Królewskim, uczniowie poczuli niezwykłą aurę okolic Bobrówki. Dawniej droga ta łączyła Kraków z Wilnem i wielokrotnie podróżował nią król Władysław Jagiełło. Na początku trasy przyrodniczej młodzież zaskoczyły spokój, intensywna zieleń i specyficzna tajemniczość. Uczniowie z ciekawością przemierzali ścieżkę, okalającą odtworzony w 2011 roku staw Gościniec i łączącą miejsca po nieistniejących już młynach wodnych Kozera i Gościniec. Klasa II i podziwiała meandry dzikiej rzeki Bobrówka i chłonęła piękno natury, której nikt nie przeszkadzał.

Ku zdziwieniu wszystkich, tego słonecznego przedpołudnia uczniowie z II LO byli jedynymi chętnymi na regenerację sił nad urokliwym stawem Gościnieckim. Młodzież wykorzystała tę sytuację, by integrować się po trudnym czasie nauki zdalnej. Był czas na klasowy piknik, opalanie, rozmowy, wsłuchiwanie się w odgłosy natury.

W drodze powrotnej nie zabrakło oczywiście lodów w Ostrowie Lubelskim i z przypływem nowej energii uczniowie wrócili do Lubartowa.

Klasa II i zaprasza na „Bobrówkę”! To miejsce naprawdę może zachwycić swoim spokojem i oryginalnym pięknem.

AO