Na Lewart nie ma mocnych

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski najlepsi w Polsce 25 raz!!!

155 osób z 32 klubów wystąpiło w XXXVI Mistrzostwach Polski seniorów w taekwon-do. Impreza w dniach 3-4 listopada odbyła się w Ustce. Zawody zakończyły się spektakularnym sukcesem zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 15 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Wyniki te pozwoliły zwyciężyć w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Stało się tak dwudziesty piąty raz na trzydzieści sześć rozegranych zawodów rangi Mistrzostw Polski seniorów! Jest to bezsprzecznie ewenement w polskim sporcie. Sukces lubartowskiego klubu jest tym bardziej cenny, że został osiągnięty w roku w którym taekwon-do  w Lubartowie świętuje swoje 40-te urodziny. Kolejne roczniki adeptów rozpoczynają swoją przygodę z taekwon-do i nawiązują do tradycji i ogromnych osiągnięć poprzedników. A wszystko pod okiem trenera Jerzego Jeduta, który związany jest z taekwon-do w Lubartowie od samego początku. Jarosław Suska to z kolei przykład tego, jak po spektakularnych wynikach jako zawodnik, doskonale odnaleźć się w roli trenera. Takiego duetu szkoleniowców zazdrości naszemu miastu cała społeczność polskiego taekwon-do.

Tytuły mistrzowskie ostatnich Mistrzostw Polski seniorów zapewnili sobie: Oliwia Pietrzela, Zuzanna Gadzała, Mateusz Marzęta, Nazar Chumachenko, Marcin Wronowski oraz drużyna kobiet w drużynowych walkach. Swoją sportową historię nieustannie pisze najbardziej doświadczony i utytułowany z aktywnych zawodników sekcji taekwon-do Lewartu, czyli Marcin Wronowski. Podczas mistrzostw w Ustce zdobył swój indywidualny dwudziesty pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w taekwon-do. Osiągnięcie rozciągnięte na długie lata kariery i niezwykle trudne do zrealizowania.

Lubartowscy medaliści podczas Mistrzostw Polski seniorów:

złote medale: Oliwia Pietrzela – walki do 55 kg, Zuzanna Gadzała – walki do 70 kg, Mateusz Marzęta – układy formalne 5-1 kup, Nazar Chumachenko – walki do 63 kg, Marcin Wronowski – walki do 75 kg, drużyna kobiet w walkach (Nikola Chorałła, Zuzanna Gadzała, Aleksandra Krupa, Oliwia Pietrzela, Oliwia Romanek, Roksana Ścibiorska);

srebrne medale: Aleksandra Krupa – układy formalne 5-1 kup, Michał Szczuka – układy formalne 5-1 kup, Nazar Chumachenko – układy formalne II dan, Kacper Pietrzela – walki do 63 kg;

brązowe medale: Oliwia Romanek – walki do 70 kg oraz techniki specjalne, Roksana Ścibiorska – układy formalne 5-1 kup, Marcin Wronowski – układy formalne IV-VI dan, drużyna mężczyzn w walkach (Nazar Chumachenko, Michał Dejko, Kacper Pietrzela, Michał Szczuka, Michał Wawryniuk, Marcin Wronowski).

ig