Na olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”

Uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie na olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”.

Pomimo niedogodności związanych z pracą szkół w systemie nauczania zdalnego, trzy uczennice I LO w Lubartowie zdążyły już wziąć udział w dwóch etapach olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z zakresu geografii z elementami geologii.

Projekt ogólnopolskiej olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 roku. Podstawowym celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu pięciu wybranych przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki. Ta ogólnopolska olimpiada cieszy się wśród uczniów I LO dużą popularnością. Od wielu lat stało się tradycją reprezentowanie „Chopina” w tych trudnych zmaganiach.

W Zamościu, w I Liceum Ogólnokształcącym, 6 marca został przeprowadzony okręgowy/wojewódzki – II etap olimpiady AGH. Uczennice reprezentujące liceum z ul. Chopina uczęszczają do różnych klas z rozszerzoną geografią. Klaudia Trojak jest uczennicą klasy 2s (liceum 4 – letnie), Michalina Przystupa to uczennica klasy 2g ( liceum 3 – letnie) i Monika Kanar to maturzystka z klasy 3b.

Gratulujemy i życzymy dziewczętom dalszych sukcesów i kwalifikacji do etapu centralnego, który planowany jest 17 kwietnia w Krakowie.

ZS 2