Na podwójnym gazie

W niedzielę w ciągu kilku godzin na terenie powiatu Lubartowskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych.  W południe w Firleju kierowca mercedesa uderzył w ogrodzenie posesji. Wieczorem w miejscowości Wola Lisowska motorowerzysta wjechał do przydrożnego rowu. W obu przypadkach kierowcy byli kompletnie pijani.
O godzinie 13:30 w Firleju na ulicy Cmentarnej, kierujący mercedesem, 45 – letni mieszkaniec gminy Ostrówek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył prawą stroną samochodu w ogrodzenie posesji. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd wyleciał z drogi po jej przeciwnej stronie. Dwaj pasażerowie mercedesa w wieku 42 i 17 – lat trafili do szpitala. Starszy z mężczyzn doznał złamania nosa, młodszy ogólnych potłuczeń całego ciała. Okazało się, że kierujący mercedesem 45 – latek był kompletnie pijany. Badania wykazały, że był pod wpływem 3,9 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 4,5 roku więzienia.
Natomiast o godzinie 18:00 w miejscowości Wola Lisowska, kierujący motorowerem 31 – letni mieszkaniec gminy Firlej stracił panowanie nad jednośladem i zjechał do przydrożnego rowu. Mimo, że wszystko wyglądało bardzo poważnie, kierującemu nic się nie stało. Badania wykazały, że motorowerzysta był pod wpływem 3,2 promila alkoholu. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej grozi mu teraz do 2 dwóch lat pozbawienia wolności.

qwerty11 qwerty1