Nagroda Angelus dla Zbigniewa Skrzypka

Podczas dzisiejszej gali w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” Nagrodę Angelus w kategorii Animator Życia Kulturalnego otrzymał Zbigniew Skrzypek z Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

TUTAJ ZAMIEŚCILIŚMY FOTOGALERIĘ Z TEGO WYDARZENIA

Pana Zbyszka znamy z pracy na rzecz młodzieży. W to co robi, wkłada całe swoje serce. Angażuje się w promowanie młodych, utalentowanych ludzi, a przy tym potrafi czerpać nieukrywaną radość z sukcesów swoich uczniów i wspólnych występów z nimi.

Zbigniew Skrzypek wystąpił dziś z lubartowskim zespołem Psallite Deo. Jego występ oklaskiwali m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, jego zastępczyni Katarzyna Mieczkowska – Czerniak, profesor Leszek Mądzik. Na galę przyjechał też z Lubartowa ojciec gwardian Krzysztof Wyszyński a także burmistrz Lubartowa Janusz Bodziacki.

Pan Zbyszek znalazł się wśród znakomitych, nagrodzonych Angelusów. Są to między innymi ks. prof. Alfred Wierzbicki (ksiądz, wykładowca, poeta i pisarz od wielu lat związany z Lublinem), dr nauk medycznych Adam Borzęcki (zwany „doktorem od łuszczycy”), czy chociażby Zbigniew Drążkowski (założyciel fundacji Emaus, od 1989 zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną).

Angelus to nagroda przyznawana dla osób działających na rzecz innych. Anielską nagrodę otrzymało w ubiegłych latach kilku lubartowian: Wojciech Trykacz, Marcin Socha, Justyna Wereszczyńska, Michał Filipowicz oraz Maria Kozioł i Krzysztof Wiącek. Lubartowskie Angelusy były obecne na gali w prawie kompletnym składzie.

Nagroda Angelus 2014 w poszczególnych kategoriach:

Zbigniew Skrzypek – Animator Życia Kulturalnego

Stadnik Jerzy – Sponsor Dzieł Parafialnych

dr nauk med. Borzęcki Adam – Człowiek Służby Publicznej

ks. kan. Jurak Ryszard – Angelus i Dzieło Życia

ks. prof. Alfred Wierzbicki – Człowiek Kultury Medialnej

Paweł Passini – Artysta Roku

Zbigniew Drążkowski – Wyobraźnia Miłosierdzia

 

Aleksandra Jędryszka

angelus2014_C_212