Nagrodzeni za działalność sportową

Jakub Sagan, Marcin Wronowski oraz Dariusz Klej otrzymali  Nagrody Burmistrza za działalność sportową. Nagrody podczas Dni Lubartowa wręczył burmistrz Krzysztof Paśnik.

JAKUB SAGAN
Trener sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LEWART AGS. Sam nauczył się podstaw gry w tenisa w LEWARCIE, zdobył wiele cennych tytułów mistrzowskich z czego najcenniejszy jest brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy Kadetów. Od kilku lat szkoli lubartowską młodzież i dzieci. Zawodnicy – podopieczni Jakuba osiągają wiele sukcesów na arenie wojewódzkiej i reprezentują klub i miasto na zawodach ogólnopolskich. Od lat sekcja pingpongowa LEWARTU jest na podium w klasyfikacji klubów Lubelszczyzny. Jakub Sagan jest też zawodnikiem II ligowej drużyny, która w sezonie 2018/2019 wygrała wojewódzkie rozgrywki ligowe i walczy w barażach o awans do I ligi.Od kiedy Jakub jest szkoleniowcem w LEWARCIE znacznie zwiększyła się liczba dzieci uczęszczających na zajęcia sekcji.

MARCIN WRONOWSKI

W imieniu Marcina Wronowskiego nagrodę odebrała jego żona

Zawodnik sekcji taekwon-do ITF MKS LEWART AGS. Sport uprawia od ponad 20 lat, wychowanek i jeden z najbardziej utytułowanych lubartowskich taekwon- deków. Wtym roku na Mistrzostwach Świata w Niemczech zdobył brązowy medal w indywidualnych układach formalnych oraz srebrny w drużynowych układach formalnych.
Wcześniejsze sukcesy Marcina:
* Drużynowe MISTRZOSTWA EUROPY : tytuł Mistrza Europy: 2008, 2013, 2016
* Indywidualne MISTRZOSTWA POLSKI – wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski , * PUCHAR EUROPY: indywidualnie: I miejsce w r. 2005 oraz w r. 2017.
* PUCHAR ŚWIATA : indywidualnie: I miejsce w r. 2008, II miejsce w r. 2010
Oprócz profesjonalnego uprawiania taekwon-do Marcin Wronowski uprawia biegi – bierze udział m.in. w lubartowskim Półmaratonie „Bez Granic”, Biegach „Pokój i Dobro” .

 DARIUSZ KLEJ


Nauczyciel wychowania fizycznego z 13 – letnim stażem w Szkole Podstawowej nr 3. Trener II klasy pływania oraz instruktor koszykówki. Dzięki inicjatywie Pana Dariusza powstały w Szkole Podstawowej nr 3 dwie klasy sportowe o profilu pływackim. Jest v-ce Prezesem Lubartowskiego Klubu Pływackiego SKALAR oraz sekretarzem Uczniowskiego Klubu Sportowego „REKORD”. Uczniowie i podopieczni Pana Dariusza osiągają bardzo dobre rezultaty i wyniki na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej w zawodach pływackich, m.in. w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Konrada Czerniaka na pływalni AQUA Lublin. Jest organizatorem i animatorem wielu interesujących wydarzeń o charakterze sportowo – rekreacyjnym, m.in. „Ferie na sportowo”, pozalekcyjne zajęcia sportowe z uczniami z klas sportowych pływackich, czy imprezy pływackie SKALAR-u : charytatywne maratony pływackie, Dzień Dziecka ze SKALAREM, „Rodzinne Pływanie”.

(kw)