Najstarsza lubartowianka skończyła 101 lat

Melania Romańska urodziła się 15 listopada 1921 roku. Dzisiaj z okazji jej urodzin „150 lat” zaśpiewał jej burmistrz Krzysztof Paśnik i przedstawicielka Urzędu Stanu Cywilnego UM Lubartów.

Mimo, że ma 101 lat nie upuszcza ją dobry humor. Najstarsza mieszkanka Lubartowa zawsze lubiła śpiewać i tańczyć. Podczas dzisiejszego spotkania z okazji jej urodzin zaśpiewała swoją ulubioną piosenkę „Polesia czar”.

Jubilatce gratulacje, życzenia zdrowia, wielu radości i kolejnych lat życia złożył burmistrz Krzysztof Paśnik i Anna Bronisz z Urzędu Stanu Cywilnego UM Lubartów. Był też tort i okolicznościowy upominek.

Melania Romańska urodziła się koło Brześcia w 1921 roku. W 1939 roku przyjechała do Warszawy, a po wybuchu wojny zamieszkała w Lubartowie. W młodym wieku została wdową. Doczekała się 6 dzieci, z których obecnie żyje tylko jedno. Jubilatka jest mamą radnej Wiesławy Romańskiej- Serwin. Ma trzynaścioro wnuków i siedemnaścioro prawnuków.

Rok temu jubilatka otrzymała odznaczenia kombatanckie od Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych jako wdowa po żołnierzu.

(kw)