Nasi europejscy medaliści

W dniach 25-29 kwietnia w miejscowości Kluż-Napoka w Rumunii odbyły się XXXVII Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVIII Juniorów w Taekwon-do ITF. W składzie Reprezentacji Polski znalazła się piątka zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów: Zuzanna Gadzała, Oliwia Pietrzela, Jakub Gadzała, Marcin Wronowski (seniorzy) i Nazar Chumachenko (juniorzy). Jednym z trenerów reprezentacji Polski kobiet jest szkoleniowiec Lewartu Jarosław Suska. Na mistrzowskiej imprezie nie mogło też zabraknąć Jerzego Jeduta – na co dzień trenera Lewartu, a równocześnie Prezesa Polskiego Związku Taekwon-do.

W klasyfikacji generalnej imprezy Polska zajęła drugie miejsce zdobywając 36 medali – 9 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych. Spory wkład w ten sukces wnieśli podopieczni trenerów Jeduta i Suski. Przedstawiciele lubartowskiego klubu zdobyli na mistrzowskiej imprezie 11 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Oto medaliści Mistrzostw Europy reprezentujący Lewart Lubartów:

Marcin Wronowski zdobył srebrny medal w drużynowych walkach oraz brązowy medal w drużynowych układach formalnych.

Zuzanna Gadzała do domu wróciła z dwoma złotymi krążkami, które wywalczyła wraz z koleżankami w drużynowych technikach specjalnych i drużynowych testach siły.

Jakub Gadzała zdobył trzy srebrne medale – w walkach w kategorii powyżej 85 kg oraz w drużynowych walkach i drużynowych technikach specjalnych.

Oliwia Pietrzela wywalczyła brązowy medal w walkach do 50 kg.

Nazar Chumachenko przywiózł trzy krążki – złoty w walkach drużynowych, srebrny w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy w walkach do 68 kg.