Nauczycielka PMDK z nagrodą prezydenta Lublina

 Jolanta Grabowska, nauczycielka PMDK w Lubartowie, została uhonorowana Nagrodą Okolicznościową Prezydenta Lublina z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Pani Grabowska od wielu lat związana z teatrem osób niepełnosprawnych „Teatroterapia Lubelska”.

Tak jak w PMDK, w Teatroterapii pani Jolanta Grabowska prowadzi zajęcia ruchowe i taneczne, a przez to uczestniczy w produkcji większości spektakli.  Jej doświadczenie i zaangażowanie jest doceniane przez różne gremia: oprócz tegorocznej nagrody prezydenta Lublina pani Grabowska otrzymała już w 2017 r.  Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego, a w październiku 2020 r.  –  Medal Komisji Edukacji Narodowej za działalność pedagogiczną.

 Jolanta Grabowska jest nauczycielką PMDK w Lubartowie od 1985 roku, a od 24 lat współpracuje także z Fundacją Teatroterapia Lubelska, której  od 2012 r. jest wiceprezydentem.

http://www.teatroterapia.lublin.pl/

https://www.facebook.com/teatroterapialubelska/

Urszula Bednarczyk

Więcej o nagrodzonych lubelskich  twórcach:

https://radio.lublin.pl/2021/03/miedzynarodowy-dzien-teatru-prezydent-lublina-wyroznil-tworcow/?fbclid=IwAR2dIy02d710BsxmhnZu7Eb3nlLSXtOcbtPgIfAB_HFKmtoYeiWT5LV28JA