Nie tylko matematyka

Uczennica klasy I a II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie Emilia Oniszczuk została laureatką XIV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego.

Na konkurs wpłynęło łącznie 285 zestawów prac. Emilka została nagrodzona za swoje wiersze w kategorii obejmującej uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. 6. kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbędzie się uroczystość rozdania nagród połączona z promocją wydawnictwa zawierającego nagrodzone i wyróżnione prace.

To nie jedyny sukces Emilii. Uczennica zakwalifikowała się również do części ustnej etapu okręgowego XLI Olimpiady Języka Angielskiego i razem z Przemkiem Podleśnym będzie reprezentowała II LO w zawodach, w których rywalizować będą uczniowie z województw lubelskiego i podkarpackiego.

Sukcesy Emilki są godne odnotowanie również z innych powodów. Przede wszystkim dlatego, że odnosi je w tak młodym wieku – jest przecież dopiero uczennicą klasy pierwszej, a po drugie, że są na polu nauk humanistycznych, a uczęszcza ona do klasy o profilu matematyczno – fizycznym!

Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za następne!