Niecodzienna Opowieść o Stworzeniu Świata

Emilia Raiter, harfistka i opowiadaczka oraz Sebastian Pikula, multiinstrumentalista, w niezwykłym widowisku „Opowieść o Stworzeniu Świata” wystąpili 21 września na placu przed Urzędem Miasta.

 

Przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz wszyscy zainteresowani, którzy tego dnia pojawili się na placu przed ratuszem, mogli posłuchać historii o stworzeniu świata opowiedzianej w niezwykły sposób. Opowieści o Stworzeniu Świata to muzyczno-teatralna podróż w cztery strony świata. Każdy kolejny kierunek to nowa opowieść, nowy temat muzyczny i rytm, nowy świat ukazujący się w naszych oczach. Opowieści składały się z różnych odmiennych historii pochodzących z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur: indyjskiej, afrykańskiej, oceanicznej i słowiańskiej. Podczas występu artystom towarzyszyły różne instrumenty Emilia Raiter- harfa oraz opowieści, Sebastian Pikula- skrzypce, mandolna, lira korbowa.

Emilia Raiter jest artystką z Gdańska, która tworzy spektakle narracyjno-muzyczne i koncerty teatralizowane. W swoich przedstawieniach, opowieściach akompaniują jej różne instrumenty muzyczne, jednak jej głównym jest harfa.

Sebastian Pikula jest lubartowskim artystą, multiinstrmentalistą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych.

Emilia Kosek