Nielegalnie łowił ryby w Wieprzu

Właśnie wyjmował siatkę z wody, gdy został zauważony przez funkcjonariuszy. 53-latek przyznał się, że nielegalnie łowił ryby. Policjanci zabezpieczyli urządzenie do połowu, czyli tzw. ,,podrywkę”. Urządzenie oraz sieci rybackie używane przez niego do połowu zostały zabezpieczone.

26 maja w godzinach wieczornych na rzece Wieprz policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Rybackiej i Leśnej zatrzymali 53-letniego mieszkańca gm. Ostrówek, który na rzece  Wieprz nielegalnie łowił ryby za pomocą tzw. ,,podrywki”. Mężczyzna łowił ryby i właśnie wyjmował siatkę z wody, gdy został zauważony przez funkcjonariuszy. 53-latek przyznał się, że nielegalnie łowił ryby. Policjanci zabezpieczyli urządzenie do połowu, czyli tzw. ,,podrywkę” oraz dokonali przeszukania pomieszczeń gospodarczych, gdzie również znaleziono 5 siatek wędkarskich.

    Urządzenie  oraz sieci rybackie używane przez niego do połowu zostały zabezpieczone. Mężczyzna został zatrzymany a po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji zwolniony do domu. Za swoje postępowanie odpowie wkrótce przez Sądem. Za kłusownictwo na wodach państwowych urządzeniem służącym do połowu grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Lubartów