Niemal co dziesiąty uczeń lubartowskiego „Chopina” ze średnią 5,0!

Właśnie taki wynik na świadectwie w II sem. roku szkolnego 2020/2021 oraz inne wysokie osiągnięcia były warunkiem otrzymania stypendium Starosty Lubartowskiego. 28 września  w sali rycerskiej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Lubartowskiego uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

Uroczystość poprowadził Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu,  Andrzej Sekuła, a wręczenia stypendiów dokonała Ewa Zybała, Starosta Lubartowski. Wśród nagrodzonych było aż 79 uczniów reprezentujących Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. 29 uczniów obecnych klas drugich i trzecich I LO, 30 uczniów obecnych klas I- III technikum informatycznego oraz 20 zeszłorocznych absolwentów obu szkół odebrało stypendia Starosty Lubartowskiego. Łatwo można policzyć, że prawie co dziesiąty uczeń szkoły z ul. Chopina uzyskał na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 średnią ocen co najmniej 5,0. Ten niebywały wyczyn uczniów okupiony był ich wielką determinacją i chęcią własnego rozwoju- cenną szczególnie dlatego, że nauka odbywała się przeważnie w systemie zdalnym.

– Otrzymane stypendia będą dla nas motorem napędowym do dalszej wytężonej nauki i osiągania kolejnych, wytyczanych sobie, celów- mówili po zakończeniu każdej z trzech tur uroczystości uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie dziękując za przyznane wyróżnienia.

Podsumowując wspaniałą uroczystość, obecni w sali rycerskiej uczniowie byli zgodni co do tego, że zrobią wszystko, aby uczestniczyć na następnej gali za pół roku.

Z pewnością lista uczestników będzie uzupełniona o nazwiska uczniów obecnych klas pierwszych ze średnią na semestr co najmniej 5,0.

ZS2