Niepodległościowy Turniej Szachowy im. Golińskiego

Niepodległościowy Turniej Szachowy im. podch. K. Golińskiego zorganizowano 23 listopada w  Krężnicy Jarej. Turniej podzielony został na kategorie do lat 13, gdzie grano 7 partii tempem 15 +15, umożliwiało to uzyskanie IV kategorii szachowej.W turnieju wzięło udział 28 zawodników, w tym sześciu z LUKS Lubartów. Nasi zawodnicy zdominowali zawody, zajmując czołowe miejsca. Zawody wygrał Raczyński Dominik – 6,5 punktów, wyprzedzając Gadomskiego Kajetana- 6 punktów z UKS Remis Świdnik oraz Berezę Jakuba -5 punktów również ze Świdnika.

2.Gadomski Kajetan (6 pkt ) UKS Remis Świdnik

3.Baran Franciszek (5 pkt ) LUKS Lubartów, 6.Drozd Michał (4 pkt ), 8.Goleń Ernest (3,5 pkt) obydwaj z LUKS Lubartów.

Zwycięzcy dostali puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W tym samym czasie został rozegrany Turniej Open na dystansie 9 rund tempem 10 +5 zaliczany do międzynarodowego rankingu FIDE RAPID. Na starcie stanęło 32 szachistów, a wśród nich dwóch z LUKS Lubartów. Rogoza Andrzej z dorobkiem 7,5 punktów zajął bardzo dobre 3 miejsce, przegrywając tylko z Polkowskim Piotrem z LKsz Lublin (8 pkt)oraz z Ignatem Bogdanov z Ukrainy 8,5 punktów. Drugi nasz senior Drozd Tomasz z dorobkiem 3,5 punktów zajął 27 miejsce.

Turniej Szachowy z Okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

24 listopada Katolicki Uniwersytet Katolicki gościł szachistów na Turnieju Szachowym z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorami turnieju byli Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL oraz klub szachowy Hetman Krynka. W zawodach wzięło udział 43 graczy, a wśród nich czterech szachistów LUKS Lubartów. Po rozegraniu 9 rund najlepszy okazał się Bilczewski Kacper (8 pkt) reprezentujący UKS Ognisko Rydułtowy, przed Ignatem Bogdanovem (7,5 pkt) z KU AZS PL Lublin i Bolestą Wojciechem (6,5 pkt) z Żółkiewki.
Najlepszym zawodnikiem LUKS Lubartów okazał się Piotr Małyska, który z dorobkiem 6 pkt zajął bardzo dobre 10 miejsce. Rogoza Andrzej bardzo dobrze turniej rozpoczął, wygrywając z wyżej notowanymi rywalami.Jako jedyny wygrał z Bogdanovem i po słabszej końcówce turnieju z dorobkiem 5 pkt zajął 14 miejsce.Bardzo dobre zawody rozegrał nasz jedyny junior Drozd Michał, który uzyskał tyle samo punktów, co wielu doświadczonych graczy i z 5 punktami zajął 20 miejsce.(3 miejsce w kategorii 10 lat, przegrywając tylko punktacją pomocniczą). Nasz czwarty zawodnik Drozd Tomasz z 4 punktami uplasował się na 23 miejscu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.