Niezapomniany mecz z Lewandowskim

Bartek z Lubartowa jest zagorzałym kibicem piłki nożnej. Podczas oglądania meczu w telewizji dowiedział się o konkursie Eurosportu i Audi.

Nagrodą był wyjazd na mecz ligi niemieckiej do Monachium. Mecz nie byle jaki bo dwie silne drużyny Bayern Monachium i Schalke 04 Gelsenkirchen miały zagrać w 19 kolejce Bundesligi. Konkurs na fanpage Eurosportu wymagał odpowiedzi na 3 pytania z których 2 sprawdzały wiedzę, a trzecie dawało możliwość wykazania się twórczością i kreatywnością.

Jak to wyglądało dalej? Opowiada nam Bartłomiej Szczygieł.

5 stycznia na stronie organizatora zostały podane wyniki. Zwyciężyłem. Wielka radość. Po kilku dniach zadzwonił telefon od osoby koordynującej konkurs – pogratulowała i potwierdził zwycięstwo.  Potem kontakt mailowy z ustaleniami szczegółów. 3 lutego wraz ze swoim tatą jako osobą towarzyszącą odebrałem samochód z salonu w Warszawie – najnowszy model Audi A5 Sportback –  który miał premierę w Polsce tydzień wcześniej.  Pokonaliśmy ponad 1100 km w drodze do Monachium. W ramach konkursu mieliśmy zapewnioną kartę paliwową na 1500 zł, hotel, wyżywienie i bilety na mecz z dobrymi miejscówkami. Na miejscu spotkaliśmy się z dziennikarzami Eurosportu. Po podróży kolacja i wspólnie omówienie spraw organizacyjnych. Czas na odpoczynek. Sobotnim rankiem był chwila na szybkie zwiedzanie Monachium. Niesamowite wrażenie robił widok czerwonego stadionu, który już dzień wcześniej został podświetlony barwą klubową gospodarzy spotkania. Na stadionie mieliśmy jeszcze dwie godziny do rozpoczęcia meczu, był czas na zdjęcia i zwiedzanie obiektu. To co się rzucało w oczy, to całkowicie odmienna atmosfera niż na meczu ligowym w kraju. 

Na starówce w Monachium od 9-10 rano kibice obu drużyn zbierają się razem, pija przy wspólnych stolikach piwo, rozmawiają, śmieją się. Podobnie na trybunach, również razem siedzą ze sobą, nie ma wydzielonych sektorów dla kibiców przeciwnych drużyn. Byłem pierwszy raz na meczu niemieckiej ligi –  fantastyczne i niezapomniane przeżycie. Wisienką na torcie był popis naszego rodaka Roberta Lewandowskiego, który zdobył bramkę. Niezapomniana chwila gdy 75 tysięcy gardeł na stadionie skanduje nazwisko Lewandowski. Mimo że mecz zakończył się remisem 1:1 byliśmy szczęśliwi z tego co przeżyliśmy podczas meczu. W Monachium trafiliśmy na piękną pogodę. Słoneczna wiosna + 10 stopni powyżej zera. Im bardziej zbliżaliśmy się do Lubartowa tym wiosna ustępowała zimie, by już za Wrocławiem przywitał nas deszcz, śnieg i gołoledź. Mam nadzieję że będzie jeszcze okazja wygrać w jakimś konkursie.

A oto czym ujął komisje konkursową Bartek Szczygieł:

Pytanie.1 Ile razy i w jakich latach Bayern Monachium wygrywał Ligę Mistrzów? Puchar Europy Mistrzów Krajowych (zwany też Pucharem Europy lub Pucharem Mistrzów) został zdobyty przez Bayern Monachium 3 razy, w latach: 1974, 1975, 1976. Po zmianie nazwy na Ligę Mistrzów, Bayern wygrywał dwukrotnie, w roku: 2001 i 2013.

Pytanie.2 Których klubów w Bundeslidze partnerem jest Audi poza Bayernem Monachium? Poza Bayernem Monachium, Audi jest partnerem:

– FC Ingolstadt 04
– Borussia Mönchengladbach
– Hamburger SV
– Hertha BSC
– TSG 1899 Hoffenheim
– FC Augsburg e.V.

 

Pytanie.3 Jakie cechy samochodów Audi przemawiają do Ciebie szczególnie i są dla Ciebie wyjątkowo wartościowe?

Idziesz chodnikiem i masz zaćmienie
Gdy Cię mijają cztery pierścienie
Logo banalne, nazwa niedługa
Gdy widzisz Audi – serce nie sługa
Odwiedzasz salon, oglądasz modele
Szukając kasy przeglądasz portfele
Luksus i prestiż w końcu doceniasz
Podejście do jazdy nagle tam zmieniasz
Design, wygoda – cudowne wnętrze
Wszystko wokół jest już gorętsze
Cichutki silnik, elektronika
Odpalasz muzę i świat zanika
Drapieżna sylwetka, niskie spalanie
Aż mógłbym szeptać do auta „kochanie”
To sprawia, że Audi jest super autem
Lecz dla mnie wyróżnia się całokształtem.

R. Ozonek

Zdjęcia i wideorelacja z wyjazdu:

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=6iV-iU0FccE[/tube]