Niezwykła lekcja niemieckiego w II LO

7 listopada w ramach projektu ,,Poznaj Niemcy” miała miejsce nietypowa lekcja języka niemieckiego. Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Sylwii Lipiec, przygotowali lekcję kultury i historii Niemiec dla swoich kolegów z klas pierwszych.

Na dziewięciu stacjach tematycznych pierwszoklasiści uczący się niemieckiego zapoznali się z najważniejszymi faktami dotyczącymi Republiki Federalnej Niemiec. 

Dzięki wystawie bogatej w oryginalne niemieckie przedmioty, plakaty i ilustracje poznawali  najsłynniejsze niemieckie marki i produkty, gadżety klubów sportowych, popularną muzykę, stroje niemieckich służb państwowych i przedmioty codziennego użytku prosto zza naszej zachodniej granicy.

Drugoklasiści przedstawiali informacje o znanych miastach, słynnych postaciach, popularnych samochodach i muzykach, historii sportu, literaturze, niemieckiej tradycyjnej kuchni, zwyczajach, tradycjach i folklorze. Prowadzący ,,Dzień niemiecki” zaprezentowali się w tradycyjnych ludowych strojach z Bawarii – Lederhosen i Dirndl.

Dyrektor Rafał Wrotkowski podkreślał, że dzieje Polski i Niemiec są ze sobą ściśle związane i wzajemne poznanie obu narodów i kultur ma wielki wpływ na udane relacje sąsiedzkie.

Projekt uczniów klas drugich jest doskonałym przykładem na to, że wiedzę można zdobywać na różne sposoby, świetnie się przy tym bawiąc.

II LO