Niezwykłe zajęcia w II LO

W dniu 30 listopada uczniowie klasy III e II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w bardzo interesującej a zarazem nietypowej lekcji poświęconej pielęgnacji twarzy i sztuce wizażu. 

Zajęcia poprowadziła pani Grażyna Wągrodna, której pasją jest kosmetologia. Pani Grażyna zechciała podzielić się z młodzieżą swoją wiedzą w dziedzinie pielęgnacji twarzy i ciała, udzieliła wielu porad, np. z jakich środków pielęgnacyjnych korzystać i jak ich skutecznie używać. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach praktycznych, np. mogła za pomocą specjalnego aparatu zbadać poziom nawilżenia skóry. Wszyscy uczestnicy spotkania, a szczególnie dziewczęta, z wielkim zainteresowaniem obserwowali, w jaki sposób wykonać okolicznościowy makijaż. Konsultantka, za pomocą doboru odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i upiększających oraz dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży kosmetycznej, pokazała jak w naturalny sposób wydobyć ukryte piękno drzemiące w każdej kobiecie. Zwróciła również uwagę na to, w jaki sposób ukrywać drobne mankamenty urody. Efekt końcowy wykonanego makijażu był oszałamiający.

Z pewnością zdobyte umiejętności okażą się przydatne w przygotowaniach do balu studniówkowego, który przecież niebawem. Zajęcia odbyły się dzięki inicjatywie wychowawcy klasy III e, p. Elżbiety Mizio.