NOC BIOLOGÓW NA KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na Noc Biologów. Ciekawe warsztaty, pokazy i zajęcia laboratoryjne przygotowano nie tylko dla mieszkańców Lublina, ale też okolic (także Lubartowa). Mile widziane są dzieci i młodzież oraz całe rodziny, 13 stycznia w godz. 16.00 – 22.00.

 

Prezentacje i warsztaty odbędą się w laboratoriach wydziałów Biotechnologii i Nauk o Środowisku oraz Matematyki Informatyki i Architektury Krajobrazu. Katolicki Uniwersytet Lubelski realizuje kilkanaście projektów, głównie warsztatów laboratoryjnych, pokazów doświadczeń i nowoczesnych metod analiz chemicznych i wykładów z prezentacjami multimedialnymi.

W programie Nocy Biologów (realizowanej przy ul. Konstantynów 1 H) będą takie projekty m.in. Jak: Kolorowy świat roślin, Co fascynuje w roślinach owadożernych?, Domowe laboratorium kosmetyczne, Świat witamin- oznaczenie witaminy C w produktach spożywczych, Respiracja – podstawy życia, Mało znane owoce tropikalne w dotyku i smaku, Enzymy – klucze naszego życia. Koordynatorem Nocy Biologów jest Radosław Menclef – kontakt tel. 81 445 45 90, 661 242 854. Rejestracja  na www.nocbiologow.pl, a szczegółowe informacje na facebook.com/nocbiologow.kul

SN

plakat-noc-biologow-jpg