Nocne Marsze na Orientację uczniów II LO w Lisowie

W dniach 17-18 listopada 2023 roku SKKT Azymut, działający w II LO w Lubartowie, zorganizował XVIII edycję Nocnych Marszów na Orientację. Tym razem impreza odbyła się w Lisowie, a bazą i schronieniem dla młodzieży i opiekunów był budynek Gminnej Biblioteki Publicznej.

Pierwsza trasa dzienna liczyła 5,5 km. Drużyny musiały odnaleźć 10 punktów kontrolnych oraz dodatkowo 2 punkty na Linii Obowiązkowego Przejścia. Na trasie nocnej, która liczyła 6 km znajdowało się 12 punktów kontrolnych.

Pyszna pizza i wspólna kolacja uczestników pomiędzy trasą dzienną i nocną to już tradycja tej popularnej wśród młodzieży II LO imprezy. Kolejnym stałym punktem, który mimo nocnej pory i zmęczenia uczestników budzi najwięcej emocji jest rozstrzygnięci zmagań.

Klasyfikacja i zwycięzcy XVIII Nocnych Marszów na Orientację w Lisowie:

I miejsce: Jan Lipski kl. Ia, Paulina Mazurek kl. Ia, Mikołaj Wołowik kl. Ia,

II miejsce: Natalia Rysiowska kl. Ia, Martyna Tomasiak kl. Ia, Klaudia Kapusta kl. Ia,

III miejsce: Martyna Kusyk kl. IIf, Iga Malesa kl. IIj, Jowita Błaszczak kl. IIj,

IV miejsce: Blanka Chlebiej kl. IIg, Julia Figat kl. IIg.

Opiekunami i organizatorami imprezy byli: pani Katarzyna Płaszczewska, pan Łukasz Wasyluk oraz pan Arkadiusz Smolarz. Trasa marszu dziennego i nocnego przygotowana została przez uczniów II LO: Michała Kosiora z kl. IVa oraz Wiktora Opolskiego z kl. IIa. Wiktor dodatkowo był również sędzią głównym imprezy.

SKKT „Azymut” składa również podziękowania Radzie Rodziców II LO za zakup kamizelek odblaskowych uczestnikom marszu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach marszów…

II LO