Nocne Marsze na Orientację w Zawieprzycach

W dniach 22-23 września SKKT Azymut, działający w II LO w Lubartowie, zorganizował XVII edycję Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach.

Pierwszy etap tej popularnej wśród młodzieży imprezy rozpoczął się o godzinie 15.00. Trasa liczyła 18,5 km i została przygotowana przez Michała Kosiora z kl. IVa oraz Monikę Miturę z kl. IIIa.

O określonych godzinach każda z 15 grup wyruszyła z budynku II LO w teren, by przy pomocy otrzymanych map dotrzeć do Młodzieżowego Schroniska w Zawieprzycach. Trasa przebiegała przez Łuckę, Serniki, Czerniejów, Rokitno, Jawidz i Zawieprzyce.

Po drodze drużyny musiały odnaleźć 10 punktów kontrolnych dodatkowo 3 na Linii Obowiązkowego Przejścia oraz wykonać 2 dodatkowe zadania. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu.

Po wieczornej uczcie z pizzą, nadszedł czas na etap nocny marszów. Członkowie Azymutu tym razem mieli do przejścia 7 km i musieli odnaleźć 13 punktów kontrolnych, w tym 1 punk z Linii Obowiązkowego Przejścia.

Sobotni dzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników, rozdania nagród a zwieńczyły go spacer po ruinach zamku, pamiątkowe zdjęcie i powrót do domu.

A oto klasyfikacja i zwycięzcy XIV Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach:

I miejsce:  Jan Lipski kl. Ia, Paulina Mazurek kl. Ia, Mikołaj Wołowik kl. Ia

II miejsce:  Zofia Przytocka kl. Ib, Julia Symbor kl. Ib , Mateusz Więch kl. Ia

III miejsce: Michał Malessa kl. Id, Paweł Grosz kl. Ib

IV miejsce: Kaja Kostyła kl. Id, Julia Buczyńska kl. Id, Kaja Czakon kl. Id

Mimo zmęczenia jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że udało nam się przejść pełne trasy i wykonać zadania. Dziękujemy naszym opiekunom i organizatorom imprezy, pani Katarzynie Płaszczewskiej, panu Łukaszowi Wasylukowi, panu Arkadiuszowi Smolarzowi, panu Adamowi Małeckiemu, głównemu sędziemu –  Wiktorowi Opolskiemu z kl. IIa oraz budowniczym tras. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „orientacyjnej przygody”, która odbędzie się w dniach 17-18 listopada.

II LO