Nocne marsze w Zawieprzycach

Już tradycyjnie Szkolny Klub Krajoznawczo -Turystyczny „Azymut”, działający w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, zorganizował Nocne Marsze na Orientację w Zawieprzycach. VII edycja imprezy, która cieszy się dużą popularnością wśród członków klubu, odbyła się w dniach 11-12 maja.

Przygodę z marszami rozpoczęło spotkanie w murach II LO, gdzie Komisja Imprez na Orientację zapoznała uczestników ze szczegółami wyprawy. Pierwszy etap marszów rozpoczął się o godzinie 14.30, liczył on 17 km i został przygotowany przez absolwenta naszej szkoły, Mateusza Tabałę. O określonych godzinach każda z siedmiu grup wyruszała w teren, by przy pomocy otrzymanych map dotrzeć do Młodzieżowego Schroniska w Zawieprzycach. Trasa przebiegała przez Serniki, Czerniejów, Rokitno i Zawieprzyce. Po drodze drużyny musiały odnaleźć trzynaście punktów kontrolnych, w tym sześć na Linii Obowiązkowego Przebycia, oraz wykonać trzy dodatkowe zadania. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu.

Po wieczornym ognisku, podczas którego można było odpocząć i nabrać sił, nadszedł czas na etap nocnych marszów, który został przygotowany przez Hugona Kielara. Członkowie „Azymutu” tym razem mieli do przejścia 6,5 km i musieli odnaleźć czternaście punktów kontrolnych. Dodatkowo drużyny zmierzyły się z trzema zadaniami, które wcale nie były takie łatwe. Trasa wymagała współpracy członków grupy, spostrzegawczości, pomysłowości oraz umiejętności posługiwania się mapą w nocy. Nocny etap zakończył się już po północy. Sobotni dzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników, a zwieńczyły go: spacer po ruinach zamku, pamiątkowe zdjęcia i powrót do domu.

Zwycięzcy VII Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach to:

I miejsce: Bogumiła Małyska, Julia Wójcik z kl Ig, Laura Gajownik z kl. Id

II miejsce: Katarzyna Łęcka, Kewin Korzeniowski, Weronika Wiącek z kl. Id

III miejsce: Weronika Goździcka, Maciej Gątarski, Paulina Widyńska z kl. Ig

Po zakończonej przygodzie uczestnicy marszów mówili: „Mimo zmęczenia jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że udało nam się przejść 23,5 km i wykonać określone zadania. Dziękujemy naszym opiekunom i organizatorom imprezy – Katarzynie Płaszczewskiej i Łukaszowi Wasylukowi – oraz budowniczym tras. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję orientacyjnej przygody!”

II LO