Nocne marsze z Azymutem

W nocy z 12 na 13 października SKKT Azymut, działający w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, zorganizował XII edycję Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach.

Trasa pierwszego etapu liczyła 20 km i została przygotowana przez uczennice klasy II g: Weronikę Goździcką i Paulinę Widyńską. O określonych godzinach każda z dwunastu grup wyruszyła z budynku II LO w teren, by przy pomocy otrzymanych map dotrzeć do Młodzieżowego Schroniska w Zawieprzycach. Trasa przebiegała przez Chlewiska, Serniki i Nową Wolę. Po drodze drużyny musiały odnaleźć 13 punktów kontrolnych, w tym 5 na Linii Obowiązkowego Przebycia oraz wykonać cztery dodatkowe zadania. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu. Po wieczornym ognisku, podczas którego można było odpocząć i nabrać sił, nadszedł czas na etap nocny marszów, który został przygotowany przez Macieja Gątarskiego z klasy II g oraz Mikołaja Turowskiego z klasy II e. Członkowie Azymutu tym razem mieli do przejścia 8 km i musieli odnaleźć 14 punktów kontrolnych, w tym 2 punkty z Linii Obowiązkowego Przejścia.

A oto klasyfikacja i zwycięzcy. Miejsce pierwsze zajęli: Kacper Michalik i Łukasz Osior z kl. II e, drugie: Radosław Bronisz i Dawid Trąbka z kl. I b, trzecie: Julia Wójcik, Bogusia Małyska z kl. II g i Laura Gajownik z kl. 2 d, a czwarte: Aleksandra Paśnik i Aleksandra Kubik z kl. I b.

Mimo zmęczenia wszyscy uczestnicy byli usatysfakcjonowani tym, że udało się im przejść pełne trasy i wykonać zadania. Młodzież dziękuje opiekunom i organizatorom imprezy: pani Katarzynie Płaszczewskiej, pani Elżbiecie Mizio, głównemu sędziemu, absolwentowi II LO Mateuszowi Kapitanowi oraz budowniczym tras. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „orientacyjnej przygody”.

Oliwia Filipiuk