Nowa płyta Acute Mind. Wokalista pochodzi z Lubartowa

Jest nowa płyta związanego z Lubartowem zespołu Acute Mind. Całość nagrań zrealizowano w lubartowskim Majart Studio.

Początek prac nad płytą sięga 2017 roku. Jest ona zbiorem całego tego materiału, który został napisany przez okres zawieszenia zespołu. Przearanżowaliśmy go już w nowym składzie na nowo. Jest też kilka pomysłów zupełnie nowych – mówi pochodzący z Lubartowa Marek Majewski, gitarzysta i wokalista zespołu Acute Mind.
Krążek nosi tytuł „Under The Empty Sky”. Zawiera 9 prog-rockowych kompozycji. Autorem większości utworów jest basista i założyciel zespołu Arkadiusz Piskorek. Całość nagrań zrealizowano w studiu nagraniowym Marka Majewskiego Majart Studio.

Teksty piosenek są efektem obserwacji tego, co dzieje dookoła nas. Jest dużo o miłości, o relacjach międzyludzkich. Jeden utwór odstaje stylistycznie od całości, utrzymany jest w nurcie hard – rockowym – zapowiada Majewski.
Tytułowy „Under The Empty Sky”jest utworem promującym album. Można go oglądać na YouTube’owym kanale zespołu: https://www.youtube.com/watch?v=CiThwpGXRKo. Na płycie pojawi się też znany dla fanów utwór „I Need You”.

Premiera nowej płyty już 3 lipca 2020. – Data ta nie jest przypadkowa, bo w tym czasie miał się odbyć 14 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Z wiadomych przyczyn wydarzenie zostało przełożone, a dzień ukazania się płyty jest naszym ukłonem w stronę wszystkich fanów, którzy planowali pojawić się na festiwalu – mówi Majewski.

Katarzyna Wójcik

Wokalista Acute Mind Marek Majewski pochodzi z Lubartowa