Nowa sala dla taekwon-do i tenisa stołowego

Po trzydziestu latach lubartowscy tenisiści i zawodnicy taekwon-do doczekają się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Powstanie on przy ul. Szkolnej na osiedlu Popiełuszki. Na ten cel Miasto pozyskało 8 mln zł dotacji w ramach Polskiego Ładu. Przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. 

Mimo upływających lat i kolejnych kadencji samorządu lubartowscy sportowcy z sekcji taekwon-do i tenisa stołowego Lewartu musieli trenować w fatalnych warunkach, w baraku przy ul. Krzywe Koło. Ponadto przez lata lokalna spółdzielnia mieszkaniowa chciała wyrzucić lubartowskich sportowców również z tego budynku. Pomimo tego sekcja taekwon-do wytrenowała wielu mistrzów Polski, Europy i świata. Sukcesy odnosi też grupa tenisa stołowego, której wychowankowie w 2020 roku awansowali do I Ligi. W klubie, dla którego przewidziana jest inwestycja, trenują też młodzi kolarze, którzy w 2021 roku trzykrotnie stawali na podium Pucharu Polski, w tym raz na pierwszym miejscu. Klub jest organizatorem i współorganizatorem wielu sportowych imprez o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

Znaczne osiągnięcia naszych klubów i duża liczba trenujących to był wystarczający powód do tego, żeby poszukać rozwiązania umożliwiającego dalszy rozwój tych dyscyplin sportu w Lubartowie i pasji naszych mieszkańców – tłumaczy Burmistrz Krzysztof Paśnik. – Na ten cel udało się nam pozyskać 8 milionów zł dotacji z Polskiego Ładu – dodaje.

W ramach inwestycji na działce miejskiej przy ul. Szkolnej zaprojektowany i wybudowany zostanie budynek z salą sportową i zapleczem. To będzie sala sportowa z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. Sala ma mieć powierzchnię użytkową co najmniej  360 mkw. We wnętrzu zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. W ramach projektu powstanie też zaplecze socjalno-szatniowe i magazynowe wraz z komunikacją, składające się m.in. z pokoi trenerów, magazynków, zespołów szatniowych i sanitariatów. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw. będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej. Powstanie też część usługowa na parterze budynku.

To pierwszy etap miejskiej inwestycji pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego z salą sportową i sklepem socjalnym”. Przewidywana wartość całego projektu to blisko 8,9 mln zł. Wsparcie jakie udało się pozyskać Miastu w ramach Polskiego Ładu wynosi  8 mln zł. – Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Wtedy też będziemy informowali o szczegółach i harmonogramach przedsięwzięcia – mówi Krzysztof Paśnik.

SC

foto: Na zdjęciu barak przy ul. Krzywe Koło – w takich warunkach trenują obecnie sportowcy