Nowe karetki w szpitalu

SPZOZ w Lubartowie kupił trzy karetki wraz z najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem  medycznym m.in. z respiratorami transportowymi, defibrylatorami, urządzeniami przenośnymi do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

Zakupione auta to jeden ambulans typu P (podstawowy) – przystosowany do obsługi co najmniej dwóch ratowników medycznych i wykorzystywany do sytuacji takich jak: wypadki, urazy i zachorowania, oraz dwa ambulanse typu S (specjalistyczne) – wyposażone w najbardziej zaawansowaną aparaturę medyczną, w których częścią załogi jest dodatkowo lekarz.

 Ambulans typu P przeznaczony jest do Ostrowa Lubelskiego, natomiast jedna z karetek specjalistycznych będzie stacjonowała w Kocku, druga zostanie w Lubartowie. Karetki są w kolorze żółtym, ponieważ ta barwa będzie obowiązkowa za kilka lat dla wszystkich karetek systemowych w kraju.

  Obecnie flota Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie liczy 10 pojazdów. Warto zaznaczyć, że ostatnich zakupów na rzecz lubartowskiego Pogotowia Ratunkowego dokonano w styczniu i maju bieżącego roku. W styczniu szpital nabył ambulans dzięki dotacji Ministerstwa Zdrowia, natomiast w maju została zakupiona karetka transportowa z wykorzystaniem dotacji celowej od Urzędu Miasta Lubartów.

 Łączna wartość karetek wraz z wyposażeniem to ponad 2,5 miliona złotych. Fabrycznie nowe Mercedesy Sprintery zostały wzięte w leasing na 5 lat, z możliwością późniejszego wykupu.